Paylaş
Kaydır

Otomatik Pergola Sistemleri İzmir

İzmir ve çevre illerinde vermekte olduğumuz otomatik pergola ürünümüz ile ilgili dikkat edilmesi gereken güvenlik ve sağlamlık koşulları.

Otomatik Tente ürünleri günümüz şartlarında iç veya dış mekânların tümünde bir ihtiyaç hâline gelmiştir. Kimi mekânlarda estetik görünüm açısından tercih edilse de birçok mekânda olumsuz hava şartlarından korunma amaçlı kullanılmaktadır.

Birçok müşterimizin aklına tente nedir? Sorusu geldiğinde ilk akla gelen körüklü tente ve mafsallı tente ürünleri gelmektedir. Ancak günümüz şartlarında düşünüldüğünde otomatik tente pergola ürünü kullanım alanı ve yaygınlığı açısından diğer ürünlerimizin önüne geçmektedir. Mekânın fiziksel şartlarına ve uygunluğuna göre ihtiyaca uygun üretilen tente modelleri müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarımı yapılmalıdır.

Tente ürününün kullanılacağı alan ürün seçiminde önemli bir etkendir. Örneğin balkona tente yaptırmak isteyen bir müşteri için körüklü tente, pergola tente veya bioclimatic pergola uygun olmayacaktır. Balkon tente sistemlerinde genellikle balkon ölçüsüne göre mafsallı tente, kasetli tente veya şeffaf stor tente kullanılmalıdır.

Tente modelleri olarak düşünüldüğünde yaygın olarak kullanılan branda tente ürünü ön plana çıkmaktadır. Tente brandası akrilik, pamuklu, polyester, şeffaf mika, yat tekne kumaşı ve pilsa gibi birçok kategoriye ayrılmaktadır. Üretimi yapılacak olan branda tente ürünü kullanım alanına göre malzeme seçimi yapılarak üretilmelidir. Eğer nem, aşırı rüzgâr, rutubet gibi olası dış etmenler ile karşılaşılabilecek ortamların oluşabileceği durumlar var ise metal iskeletten kumaş seçimine kadar birçok duruma dikkat edilmesi gerekmektedir. Uzman bir ekibe sahip olmak, kaliteli ve dayanıklı malzeme seçimi yapmak, montajın kusursuz yapılması gibi maddeler ürünün uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Her ürün üretimi yapılırken karşılaşılabilecek en kötü şartlara dayanıklı olması dikkate alınarak yapılmalıdır. Güvenlik gölge sistemlerinde önemli bir husustur.

Bölgesel olarak bakıldığında İzmir tenteci olarak hizmet veren firmalar arasında dikkat edilmesi gereken en önemli kısım malzeme ve montaj kalitesidir. Özellikle pergola tente ürününde montaj yapılan bina ilimiz şartlarına göre iklimsel değişiklikler gösterebilmektedir. Örneğin montajı yapılacak Alsancak’ta tente ürünü ile Torbalı’da tente ürünü malzeme açısından aynı ürünler kullanılmamalıdır. Sahil şeridinde ki nem ve buharlaşma oranı ile iç kesimlerde kalan ilçeler için aynı şartlar sağlanmamakta. Bu nedenle Urla, Seferihisar, Kuşadası, Çeşme gibi ilçelerde tente ve pergola ürünlerinde nem ve buharlaşmaya daha dayanıklı metal iskelet, kumaş ve boya tercih edilirken diğer ilçelerde rüzgâra daha dayanıklı ürünler tercih edilmektedir.

Otomatik tente ürünü binada mimari olarak değişiklik yapan, binayı baştan yaratan bir etki yarattığı için tente sistemleri arasında en çok dikkat edilmesi gereken ürünlerden birisidir. Otomatik tente veya bir diğer adıyla raylı pergola ürünü bir düğün salonu, restoran, kafe veya bir terasta uygulanabilir. Bu nedenle binanın üretim ve montaja başlamadan önce 3 boyutlu çizimi yapılarak en uygun model, renk ve kumaş seçiminin yapılması önemlidir.

Ata Tente Gölgelendirme Sistemleri firması olarak İzmir tente firmaları arasında hizmet kalitesi ve başarılı proje bitirme sayısı ile ön plana çıkmakta ve her geçen gün artan müşteri portföyümüz ile daha kaliteli hizmet vermek için AR-GE çalışmalarımızı yürütmekteyiz.