MAFSALLI TENTE

Mafsal kelime itibariyle birbirine eklenmiş parçaların farklı eksenlerde dönmesini sağlayan bağlantı parçasıdır. Kullanım amacına göre değişiklik gösteren Mafsal sistemi sabit parçalara göre hareketli yapısı nedeniyle parçanın tahrik olmasını ve hareketli bölgelerin dönüş ve kaydırma hareketlerinde kırılma, çatlama ve diğer tüm hasarlara karşı dayanıklıdır.
ÜRÜN DETAYLARI
Mafsal kelime itibariyle birbirine eklenmiş parçaların farklı eksenlerde dönmesini sağlayan bağlantı parçasıdır. Kullanım amacına göre değişiklik gösteren Mafsal sistemi sabit parçalara göre hareketli yapısı nedeniyle parçanın tahrik olmasını ve hareketli bölgelerin dönüş ve kaydırma hareketlerinde kırılma, çatlama ve diğer tüm hasarlara karşı dayanıklıdır.
Mafsallı Tente Sistemleri geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kafe Restaurant, bahçe, havuz, alışveriş merkezleri vb. yüzlerce alanda kullanılabilirliği ile diğer tente modellerine göre daha çok tercih edilmektedir. Mafsallı Tente sistemin uygulanacağı alan en az 1.85mt ve en fazla 3.5mt genişliğinde olabilir. Mafsal sisteminin açılım boyu tente uzunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilmesi nedeniyle bu oran değişmektedir.
Mafsallı tente yapısı gereği eklemlerden oluşmaktadır. Tentenin çalışma prensibi vücudumuzdaki dirsek’in çalışma şekline benzerdir. Hareketli kolların içe ve dışa doğru açılmasıyla çalışan bu sistemler uygun bir ortamda kurulum yapıldığı takdirde hareketli kollar 350cm’e kadar açılarak yaklaşık 20m2 alana sahip tente oluşturulabilir.
Mafsallı Tente Sistemlerinde Alüminyum enjeksiyon döküm parçaları ve Alüminyum ekstruzyon profiller kullanılarak yıllarca tahrip olmadan kullanabileceğiniz bir sağlamlık sunuyoruz. 45 dereceye kadar kademesiz ayarlama verilebilen Mafsallı Tente Sistemlerinde Elektrostatik toz boya teknolojisi kullanılmaktadır. Uzaktan kumanda teknolojisi ile sorunsuz çalışabilen Mafsallı Tente sistemleri tek tuşla açma kapama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Opsiyonel olarak bulunan bu sistemin yanında Manuel çalışabilen tente modelleri de bulunmaktadır. Somfy / Becker kalitesiyle donatılmış motor sistemleri yıllarca sorun çıkarmadan kullanılabilmektedir. 100’den fazla renk ve kumaş çeşitliliğine sahip olan Mafsallı Tente ürünümüz Rüzgar ve Güneş sensörleri ile otomatik algılama teknolojisi ile sizlere rahat bir kullanım sağlamaktadır.
Mafsallı Tente sistemlerinde uzunluk genişlik ve kol boylarına göre değişkenlik gösteren bir fiyat çizelgesi vardır. Ata Tente profesyonel kadrosu ile mekanınızda ücretsiz keşif yaparak en uygun fiyatı sizler için oluşturacaktır.

BRİFİNG

 • 1. Mafsalı Tente Özellikleri
  Mafsallı tenteler ile karşımıza çıkan en önemli özelliklerden biri tabii ki güneşe ve yağmura karşı koruyucu görev üstlenmesidir. Bahçelerin ve balkonların en çok kullanılan ürünleri olmasının yanında kafe ve restoran gibi işletmelerin bahçe masalarında en çok tercih ettiği şemsiye modelleri olarak karşımıza çıkar. Çünkü işlevsel oldukları kadar şık tasarımlarıyla da dikkat çekerler. Genel olarak mafsallı tente özellikleri şu şekildedir; Motorlu Güneş ve rüzgar sensörlü Özel su geçirmez akrilik kumaşlı Uzaktan kumandalı Farklı ölçü Farklı renk ve tasarım Alüminyum enjeksiyon döküm parçalar Alüminyum profiller Paslanmaz bağlantı ve cıvatalar İsteğe bağlı eğim Yukarıda yer alan tüm özelliklerde mafsallı tente üretimi yapılabilmektedir.
 • 2. Teknik Özellikler
  2m – 7m aralığında genişlik ölçüsü
  1,5m – 4m aralığında açılım ölçüsü
  0° – 45° arası kademesiz eğim ayarı
  RAL 9016 elektrostatik toz boyama
  Alüminyum enjeksiyon bağlantı sistemi
  Alüminyum ekstrüzyon taşıyıcı profiller
  Yağmur suyu için özel tahliye kanalı
  Teflon katkılı, UV etkili akrilik kumaş
 • 3. Otomasyon Sistemi
  Gelen ışığın şiddetine duyarlı güneş sensörü
  Rüzgar hızına duyarlı şiddet ayarı yapılabilir rüzgar sensörü
  Sistemi koruma amaçlı kapamayı sağlayan titreşim modülü